Hlavná stránka

My Post-5

https-hd.unsplash.comphoto-1431321346354-f4ebb847aec2.jpeg
11E20A0779.jpg
7-4.png
Untitled-1.png
lhtqjazuprq-breather.jpg

Previous
Next

BeeSpy

Multifunkčný nástroj na získavanie informácií o dianí v úle

Nenáročnosť

Pri vyvíjaní nášho produktu sa sústredíme na jednoduchosť jeho používania a údržby. Inštalácia nie je vôbec zložitý proces a netreba sa jej báť. Obsluha BeeSpy je rovnako jednoduchá a zvládne ju každý kto bude aspoň trochu chcieť.

Prehľadnosť

Program ktorý využívame je navrhnutý veľmi jednoducho na pochopenie aj pre niekoho kto má minimálne skúsenosti s modernými technológiami. Jeho používanie nevyžaduje takmer žiadnu znalosť v oblasti moderných technológií a jednoduchého používania aplikácií.

Flexibilita

Jedna z najväčších výhod BeeSpy je flexibilita ktorú Vám náš produkt ponúka. Pomocou jednoduchej aplikácie si po inštalácií prístroju môžte ľahko zistiť všetky údaje o Vašom úli, ktoré by ste inak museli odhadnúť alebo zisťovať manuálne.

Cieľ nášho produktu

Cieľom produktu je uľahčiť včelárovi získavanie informácií o dianí v úľe a tým zlepšiť aj konečný výsledok o ktorý sa včelár snaží. BeeSpy sprostredkuváva informácie o dianí priamo v jednotlivých úľoch, napríklad či prebieha znáška a v akom rozsahu alebo aké počasie je v okolí úľa,         zároveň aj údaje zvnútra úľa. 

Pre koho je BeeSpy určený?

BeeSpy je vhodný pre každého včelára. Pokiaľ chcete vedieť čo sa deje vo Vašom úli a v jeho okolí, môžete to zistiť z pohodlia domova. Náš produkt je teda spojením moderných technológií                                       a tradičného včelárstva. 

Čo všetko dokáže BeeSpy robiť?

Váha úľa

Vážiace senzory sú schopné odmerať váhu až do 100 kilogramov s presnosťou na miligramy. Vďaka skorému testovaniu sme zistili že chlad či veľké teplo ovplyvňovali presnosť merania a preto sme použili vysoko odolné senzory. Tieto senzory sú neskreslujú informácie za žiadneho počasia a preto sú informácie vždy presné.

Takto vyzerajú senzory na zariadení WeeBee

Vonkajšie podmienky

Okrem podmienok v úli dokáže zistiť aj teplotu v okolí úla a atmosférický tlak. Počasie počas celého roka ovplyvňuje to ako sa včely v danom období správajú. Či keď sú teploty nízke tvoria včelí chumáč alebo sa množia alebo potrebujú na prežitie viac potravy ako napr. na jar. Preto si myslíme že aj údaje o vonkajších podmienkach sú potrebné a dávame im rovnakú dôležitosť ako tým v úli.

Takto meria vonkajšie podmienky

Podmienky v úli

Dokáže spoľahlivo zmerať teplotu a vlhkosť v úli v každom ročnom období. Toto je potrebné pre vyvarovanie sa umrznutiu v zime, či vyhnutiu sa množeniu parazitov pri vysokej vlhkosti a iných ťažkostiach, ktoré by mohli nastať. Znova si dávame záležať na ich presnosti a pravdivosti, vďaka odolným súčiastkam.

Senzory na melanže vnútorných podmienok na jednom z našich testovacích úlov

V budúcnosti pridáme

Chceli by sme pridať otrasový senzor. Jeho funkcia by bola merať otrasy v tesnej blízkosti úľa. Slúžil by teda ako alarm proti nebezpečenstvu. Bolo by možné zistiť či úl nebol odcudzený alebo inak poškodený lesnou zverou, silným vetrom alebo iným spôsobom, ktorý by mohol znamenať aj poškodenie včelstva či viacerých včelstiev.

Otrasový senzor

Aplikácia na zobrazovanie dát

Všetky tieto dáta je možné si pozrieť v aplikácií, ktorá je súčasťou nášho produktu. Túto aplikáciu je možné si nainštalovať ako na operačnom systéme Android, rovnako aj na MAC a Windows. Informácie sú do nej odosielané pravidelne priamo zo zariadenia. Aplikácia je priehľadná a navrhnutá tak aby bola jednoducho používateľná. (…)

Aplikácia už s konkrétnymi údajmi

Produkty, ktoré používame

Arduino

Arduino je verejnosti dostupná platforma pre hardvér a softvér. Najväčšou výhodou je že komponenty a samotný softvér sú jednoduché na používanie a kompatibilné s MAC, Windows, Linux softvérmi.

Dokazujú to aj oblasti v ktorých je najčastejšie používaný. Vedecké nástroje, programovanie, robotika, dizajnérstvo ale môže ho použiť každý kto sa trochu zaujíma v oblasti technológií.

Najnovšie príspevky
Nový kryt na meradlo vonkajších podmienok

Pomocou nadizajnového obrázku sa nám podarilo vytlačiť jednu súčiastku, ktorá by mala slúžiť ako kryt na meradlo vonkajších podmienok. Je to prvý dizajn tejto časti, ktorý bol doteraz navrhnutý a aj vytlačený.


Čítajte tu ďalej ->

Kontaktujte nás

Čo sa Vám páči na našom produkte? A čo nie? Napíšte to dole do sekcie pre komentáre.

Zdieľajte s nami Váš názor na BeeSpy